Przedsiębiorstwo

Przedsiębiorstwo

W 1920 roku August Stockmeier założył w Bielefeld przedsiębiorstwo handlu produktami chemicznymi - do dziś znajduje się tam główna siedziba firmy.
Dr Jürgen Stockmeier stworzył w drugim pokoleniu podstawy dzisiejszego formatu firmy. Reprezentujący trzecie pokolenie Peter Stockmeier prowadzi sieć firm STOCKMEIER Gruppe, do jakiej rozrosło się przedsiębiorstwo.

Koncern STOCKMEIER Gruppe posiada oddziały w całych Niemczech, we Francji, Austrii, Polsce, Turcji, Rosji oraz w USA. Ma także kontakty na całym świecie.
Historia firm należących do STOCKMEIER Gruppe przedstawiona jest w poszczególnych działach.
 
Tutaj podano lokalizacje zakładów STOCKMEIER Gruppe na mapie

Łączymy tradycję z innowacją. Na solidnych fundamentach nowoczesnego przedsiębiorstwa rodzinnego firma STOCKMEIER Gruppe prowadzi działalność w następujących branżach


STOCKMEIER Chemie

 • sprzedaż preparatów chemicznych
 • tworzenie, doradztwo i produkcja środków czyszczących
  - dla zakładów przetwórstwa spożywczego
  - do technik powierzchniowych
  - do pojazdów


KAPP-CHEMIE

 • tworzenie, doradztwo i produkcja środków czyszczących
 • tworzenie i produkcja farb fleksograficznych, klejów, chemii papierniczej
 • tworzenie i produkcja mieszanek do tekstyliów technicznych i do uszlachetniania na mokro


STOCKMEIER Urethanes

 • tworzenie, doradztwo i produkcja systemów poliuretanowych


STOCKMEIER Food

 • tworzenie, doradztwo i produkcja aromatów i substancji smakowych
 • sprzedaż produktów skrobiowych


Bliski kontakt z naszymi klientami to dla nas więcej niż logistyka i bycie na miejscu. Bliski kontakt z klientem oznacza: jesteśmy tam, gdzie są nasi klienci i wiemy, jakie wyzwania naszym klientom stawia rynek. Wspieramy ich oferując rozwiązania spełniające ich potrzeby.


Stale się rozwijamy. Dzięki temu jesteśmy zawsze tam, gdzie potrzebują nas klienci. Jak to miało miejsce w przeszłości również i aktualnie przemyślane decyzje inwestycyjne i konsekwentne poszerzanie naszej oferty i usług wspierają ten rozwój.


Wobec naszych pracowników ponosimy odpowiedzialność socjalną. Tylko współpracując z pozytywnie zmotywowanymi i znakomicie wyszkolonymi pracownikami możemy prezentować ofertę na najwyższym poziomie.


Jesteśmy odpowiedzialni. Firma STOCKMEIER Gruppe stworzyła kompleksowy system zarządzania środowiskiem. Bezpieczeństwo pracy i eksploatacji to podstawa naszej działalności. Dużo zainwestowaliśmy w te inicjatywy i będziemy to czynić nadal.


Tworzymy bezpieczną przyszłość. Oznacza to, iż stale dążymy do rozwoju gospodarczego, całościowej ochrony naszego środowiska i bezpieczeństwa socjalnego. Jesteśmy przekonani, że cele te zostaną wspólnie osiągnięte.


Konsekwentnie stosujemy nowoczesne technologie. Wszystkie procesy w przedsiębiorstwie są monitorowane w systemie SAP. Stworzyliśmy przy tym dostosowany do potrzeb firmy system zarządzania jakością. Jesteśmy zatem znakomicie przygotowani do przyszłych wyzwań - jak na przykład wdrożenie rozporządzenia REACH.


Nasze dostawy są szybkie i pewne. Nasza cała logistyka oparta jest na najnowocześniejszych systemach. Należą do nich nowoczesne zautomatyzowane magazyny wysokiego składowania jak również systemy napełniania.


Koncern STOCKMEIER Gruppe dysponuje tworzonym przez wiele lat aktualnym know-how, a dzięki fuzjom mógł rozbudować tę wiedzę w szczególności o dziedziny specjalistyczne.


Współpracujemy z rzetelnymi dostawcami z całego świata. Opieramy się przy tym na wieloletnich partnerskich stosunkach handlowych. W ten sposób zapewniamy niezmiennie najwyższą jakość dla naszych klientów. Dzięki tej ciągłości możemy działać w oparciu o korzystne warunki. Zyskują na tym nasi klienci.